Rakotwórcze dodatki do kosmetyków

W dzisiejszych czasach używanie rożnego rodzaju kosmetyków to codzienność. Rano, wieczorem, a nawet w ciągu dnia nakładamy kremy na różne części ciała, używamy dezodorantów, rozmaitego typu lakierów, szamponów, past do zębów oraz wielu innych produktów, bez których nie wyobrażamy sobie

Gamma knife do leczenia guza mózgu

W Polsce zachorowalność na raka mózgu jest stosunkowo duża. Szacuje się, że stanowią one 2% zachorowań na nowotwory złośliwe. Co warto również zaznaczyć, częściej występują u dzieci niż u dorosłych i u najmłodszych są drugim nowotworem pod względem częstotliwości występowania.

Klasyfikacja nowotworów TNM

Każdy nowotwór jest inny, toteż tak ważny jest dobór odpowiedniej, nowoczesnej i dopasowanej do potrzeb pacjenta terapii. Dzięki temu leczenie może być krótsze, a jednocześnie o wiele efektywniejsze niż mogłoby się wydawać i chory szybciej dojść do siebie.

Endoskopia kapsułkowa

Medycyna jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Umiemy coraz szybciej, skuteczniej, mniej inwazyjnie wykrywać i leczyć kolejne choroby. W dziedzinie gastroenterologii taką innowacją jest endoskopia kapsułkowa, pozwalająca zbadać całe jelito cienkie w sposób bezpieczny i bezbolesny.

Prąd, który leczy nowotwory

NanoKnife jest światową nowością w leczeniu nowotworów poprzez zastosowanie technologii nieodwracalnej elektroporacji. Metoda ta pozwala na zniszczenie chorej tkanki przy pomocy krótkich impulsów elektrycznych powodujących powstanie nieodwracalnych otworów w błonie komórkowej i zwiększenie jej przepuszczalności, a w konsekwencji śmierć komórki.

Antyoksydanty z pożywienia

Organizm ludzki został naturalnie wyposażony w enzymy o działaniu antyoksydacyjnym, które mają za zadanie ochronę organizmu przed niekorzystnymi efektami reakcji wolnorodnikowych. Do antyoksydantów dostarczanych z zewnątrz zaliczamy głównie warzywa, owoce, czerwone wino czy herbatę zieloną.

Antynowotworowa moc: Allicyna

Allicyna jako substancja aktywna zawarta w czosnku jest nawet o piętnaście razy silniejsza w zestawieniu z penicyliną jeżeli chodzi o właściwości bakteriobójcze. Oprócz właściwości przeciwutleniających, antybakteryjnych, antygrzybicznych, antywirusowych, przeciwzakrzepowych, czosnek wykazuje również działania antynowotworowe.

Antynowotworowa moc: Żurawina

Naukowcy z University of Massachusetts Dartmouth w Stanach Zjednoczonych zauważyli, że u gryzoni chorych na raka jelita grubego ekstrakt z żurawiny nie tylko hamuje rozwój komórek nowotworowych, ale również znacząco wpływa na zmniejszenie wielkości guzów.

Wpływ czerwonego mięsa na nasz organizm

W zeszłym stuleciu mało kto mógł sobie pozwolić na zajadanie się czerwonym mięsem, było ono swojego rodzaju luksusem. W dzisiejszych czasach, kiedy ceny czerwonego mięsa są coraz niższe, a sytuacja materialna uległa dużej poprawie, każdy z nas zjada olbrzymie ilości czerwonego mięsa,

Aktywność fizyczna w walce z nowotworem

  Oprócz zdrowej diety, która w znacznym stopniu wpływa na obronność organizmu, równie ważny jest ruch oraz systematyczna aktywność fizyczna. Dowiedziono w wieloletnich badaniach, że osoby czynnie uprawiające sport znacznie rzadziej zapadają na wiele chorób między innymi na chorobę nowotworową.

Czynniki warunkujące wystąpienie nowotworów

Ogólnie mówiąc, nowotwory powstają w wyniku uszkodzenia komórek. W momencie gdy komórki zaczynają zachowywać się inaczej niż dotychczas, zaczynają rosnąć, mnożyć się i rozprzestrzeniać, możemy mieć do czynienia z nowotworem. Komórki, które mają tendencję do szybkiego wzrostu są komórkami nowotworowymi.

Czerniak

Czerniak- melanoma malignum Nowotwór ten pochodzi z komórek zwanych melanocytami, które wytwarzają barwnik zwany melaniną, która sprawia że skóra ciemnieje pod wpływem promieni ultrafioletowych.